#121: Poczatek wszystkiego – czyli jak powstaly prawa moralne i gdzie zawarty jest ich program

Motto: „Wszystko co inteligentne ma swoje zrodlo, historie, powody, mechanizmy dzialania, cele, itp.”

Gdybyśmy przez jakiś cud potrafili się cofać do tyłu w czasie o dowolną wielkość, zaś nasze oczy byłyby w stanie ogarnąć cały wszechświat, wówczas przybyliśmy do okresu kiedy nie było jeszcze wszechświata jakim my go znamy obecnie. Nie było wówczas nawet czasu w formie w jakiej znamy czas obecnie. W owej ogromnie odległej przeszłości cały wszechświat był nieskończenie dużą pustką. W jakimś miejscu owej nieskończonej pustki wisiała wtedy gigantyczna kropla niewykłego płynu zwanego „przeciw-materią”. Materiał dowodowy który potwierdza powyższe fakty, tj. że wszechświat faktycznie był wówczas pustką o nieskończonych rozmiarach, oraz że w owej nieskończonej pustce wisiała wtedy skończonej wielkości kropla niezwykłego płynu zwanego „przeciw-materią”, zaprezentwany został w punkcie #B3 odrębnej strony internetowej na temat ewolucji (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „evolution_pl.htm”). Przeciw-materia jest niezwykłym płynem. Wszystkie jej cechy są dokładnym przeciwieństwem cech dobrze już nam znanej materii. Przykładowo, istnieje ona nieskończenie długo wcale nie zmieniając swej postacji. Nie jest więc ona nietrwała tak jak nasza materia. Przeciw-materia znajduje się też w stanie wieczystego ruchu. Nie potrafi ona więc ona być nieruchoma tak jak nasza materia. Na dodatek, przeciw-materia jest inteligentna w swoim stanie naturalnym – a nie „głupia” tak jak nasza materia. Faktycznie więc owa przeciw-materia stanowi rodzaj inteligentnego, płynnego, oraz wiecznie poruszającego się komputera. Inne cechy przeciw-materii opisane są dokładniej na odrębnej stronie internetowej o Koncepcie Dipolarnej Grawitacji (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „dipolar_gravity_pl.htm”).

Ponieważ przeciw-materia jest ogromnie ruchliwym płynem który nie potafi istnieć w stanie bezruchu, w owym okresie kiedy nie zostało jeszcze zapoczątkowane istnienie czasu jaki my znamy, przelewała się ona z jednego końca owej gigantycznej kropli w drugi jej koniec. Ponieważ zaś jest ona inteligentna w swoim stanie naturalnym, podczas owego przelewania się wzdłuż i wszerz owej gigantycznej kropli, przeciw-materia nieustannie się uczyła. Po jakimś więc czasie w tym płynnym naturalnym komputerze jakim jest przeciw-materia pojawił się pierwszy program. Program ten był samo-uczącym się. Z biegiem więc czasu poznał on dokładnie nie tylko całą kroplę owej przeciw-materii w jakiej rezydował, ale również poznał i siebie samego. Uzyskał więc samoświadomość. Razem więc z płynną przeciw-materią w której on rezydował, stał się on tym kogo obecnie nazywamy Bogiem (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „god_pl.htm”).

Przez jakiś czas po uzyskaniu samoświadomości, ów ogromny program zwany Bogiem istniał samotnie we wszechświecie. (A ściślej istniała samotnie ta jego składowa którą religia chrześcijańska nazywa Duchem Swietym – patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „god_pl.htm”, zaś totalizm nazywa „wszechświatowym intelektem”.) Po jakimś czasie program ten zrozumiał jednak, że samotne istnienie uniemożliwia mu rozwój i powiększanie swej wiedzy. W międzyczasie zaś zdołał już wystarczająco poznać siebie i wszechświat jaki go otaczał aby zrozumieć, że powiększanie wiedzy i nieustanny rozwój jest celem istnienia. Postanowił więc stworzyć sobie świat fizyczny, oraz zapełnić ten świat fizyczny podobnymi do siebie istotami rozumnymi. Aby jednak zachować pełną kontrolę nad tym co stwarza, ów świat fizyczny zaprojektował on jako dokładną odwrotność własnego świata – czyli owej gigantycznej kropli przeciw-materii. Dokładną odwrotność atrybutów świata fizycznego do atrybutów swojego własnego świata uzyskał on poprzez takie zaprogramowanie wirów wiecznie ruchliwej płynnej przeciw-materii, aby wiry te formowały semi-trwałe obiekty jakie my znamy pod nazwami „cząsteczki elementarne” oraz „materia”. (Owe semi-trwałe wiry wiecznie ruchliwej przeciw-materii opisane są na dwóch odrębnych stronach internetowych o nazwach huragany oraz tornada – patrz strony internetowe o fizycznych nazwach „hurricane_pl.htm” oraz „tornado_pl.htm”.) Z owych zaś cząsteczek elementarnych i materii stopniowo budował on cały świat fizyczny i wszystkie istoty żyjące jakie obecni wiedzimy wokoło siebie. Sposób na jaki realizowałał on ową stopniową budowę świata fizycznego, wyjaśniony jest dokładniej w części B odrębnej strony internetowej o ewolucji (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „evolution_pl.htm”).

W owej zasadzie budowania świata fizycznego jako dokładnej odwrotniości swego własnego świata, ta nadrzędna istota zwana Bogiem zdecydowała się uczynić śmiertelnymi wszelkie istoty jakie stworzyła aby zamieszkiwały one ów świat fizyczny. Aby zaś dać tym śmiertelnym istotom poczucie upływu czasu, ta nadrzędna istota wszechświata stworzyła szczególną strukturę softwarowo-przeciw-materialną, którą to strukturę filozofia totalizmu oraz Koncept Dipolarnej Grawitacji (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „dipolar_gravity_pl.htm”) nazywają „przestrzenią czasową”. Owa przestrzeń czasowa została dokładniej opisana na odrębnej stronie internetowej o wehikułach czasu (patrz strona internetowa o fizycznej nazwie „timevehicle_pl.htm”).

Ponieważ owa „przestrzeń czasowa” jest tworem softwarowym, możliwym było uformowanie w jej obrębie wielu najróżniejszych rodzajów pól. Pole owe to obszary w których na określone obiekty jakie w nich się poruszają działa określony rodzaj sił. Ludzkość poznała już dotychczas cały szereg owych pól. Przykładowo, fizyka zna pole elektryczne i magnetyczne, zaś astronomia zna pole grawitacyjne. Jak jednak się okazuje, istnieje także wcześniej nirozpoznany przez ludzi rodzaj pola zwany „polem moralnym”. Pole to powoduje, że na każde działanie ludzkie nakłada się dodatkowa siła zależnie od tego czy działanie to wynosi podejmującą je osobę pod górę owego „pola moralnego”, czy też ześlizguje ono tą osobę w dół tegoż pola. „Działania które wynoszą ludzi pod górę pola moralnego nazywamy „działaniami moralnymi” (religie nazywają je „dobrymi uczynkami”).” Z kolei działania które powodują ześlizgiwanie się ludzi w dół owego pola moralnego nazywamy „działaniami niemoralnymi” (religie nazywają je grzechami). Z kolei zbiór praw jakie definiują które działania wynoszą nas pod górę pola moralnego, a które powodują nasze ześlizgiwanie się w dół owego pola moralnego, nazywamy właśnie „prawami moralnymi”. Prawa moralne są więc pochodną istnienia owego pola moralnego. Z kolei pole moralne jest pochodną istnienia przestrzeni czasowej stworzonej softwarowo przez Boga.

Powyższe wyjaśnienia ujawniły teorię stojącą poza działaniem praw moralnych i pola moralnego. Niektórzy czytelnicy mogą znaleźć ową teorią nieco „zbyt teoretyczną” aby była dla nich strawna. Niemniej ciągle warto aby wiedzieli że teoria taka istnieje, oraz że to co zaprezentowane na stronie „morals_pl.htm” posiada solidną podbudowę teoretyczną i naukową. Wcale nie zostało to więc „zaczerpnięte z sufitu” czy „wyssane z palca” tak jak to ma miejsce ze stwierdzeniami wielu innych znanych filozofii. Dlatego w dalszych puntach strony „morals_pl.htm” której adresy wskazywane sa ponizej, te same prawa moralne oraz pole moralne zostaną teraz wytłumaczone „na chłopski rozum”, czyli w sposób bardziej namacalny i ilustratywny.

Powyzsze wyjasnienie teorii stojacej poza prawami moralnym zaprezentowane zostaly w punkcie #A1 totaliztycznej strony internetowej o nazwie „morals_pl.htm”. (Strone ta, podobnie jak kazda inna strone totalizmu, mozna sobie ogladnac pod kazdym z adresow przytoczonych ponizej.) Tam tez mozna poznac material dowodowy wpominany w powyzszych opisach. Najnowsza aktualizacja strony „morals_pl.htm” nosi date nie wczesniejsza niz 5 maja 2007 roku (moze jednak juz nosic pozniejsza date). Owa strona „morals_pl.htm” opublikowana jest juz na serwerach totalizmu. Powinna ona byc dostepna m.in. pod nastepujacymi adresami – gdzie rownoczesnie z trescia niniejszego wpisu do bloga totalizmu bede staral sie zainstalowac nawet jeszcze nowsza jej autualizacje)
http://bandits.netfast.org/morals_pl.htm
http://energy.atspace.org/morals_pl.htm
http://evil.thefreehost.biz/morals_pl.htm
http://evolution.prohosts.org/morals_pl.htm
http://god.43i.net/morals_pl.htm
http://god.ez-sites.ws/morals_pl.htm
http://gravity.my-place.us/morals_pl.htm
http://healing.happyhost.org/morals_pl.htm
http://karma.freewebpages.org/morals_pl.htm
http://karma.phpnet.us/morals_pl.htm
http://dhost.info/nirvana/morals_pl.htm
http://parasitism.about.tc/morals_pl.htm
http://rubik.hits.io/morals_pl.htm
http://wroclaw.s4u.org/morals_pl.htm
http://naj.zs.pl

Powyzszy tekst powtorzony jest rowniez na dwoch lustrzanyc kopiach niniejszego bloga, mianowice na http://blog.zs.pl oraz https://totalizm.wordpress.com .

UFOnauci-diably precz z mojej przestrzeni, precz z naszej planety!
Niech totalizm zapanuje,
Prof. dr inz. Jan Pajak
P.S. Korzystajac z faktu, ze wlasnie otwarty zostal nowy serwis polskich aliasów internetowych, zalozylem kilka krótkich aliasów bazujacych na moim imieniu, nazwisku i aktualnych tytulach (Prof. dr). Sa one latwe do zapamietania oraz pozwalaja na szybkie i proste uruchamianie stron totalizmu. Dlatego moga sie okazac przydatne dla tych czytelników, którzy zechca z pamieci uruchomic któras ze stron totalizmu. Wszakze wystarczy aby wówczas w okienku browsera wpisali jeden z nastepujacych aliasów (który utkwi im w pamieci):

http://d.zs.pl
http://dr.zs.pl
http://j.zs.pl
http://jp.zs.pl
http://jan.zs.pl
http://janpajak.zs.pl
http://naj.zs.pl
http://p.zs.pl
http://pj.zs.pl
http://prof.zs.pl
http://pajak.zs.pl
http://t.zs.pl
http://tot.zs.pl

a natychmiast otworzy im sie odpowiednia strona totalizmu. Z kolei moja zasada przyjeta dla stron internetowych totalizmu jest, ze z kazdej z nich daje sie otwrzyc dowolna inna strone totalizmu – i to az na kilka spsobów. Dlatego kiedy ktos juz raz wejdzie na jakas strone totalizmu, wówczas moze z niej otworzyc sobie dowolna inna taka strone. Powyzsze aliasy nawet jeszcze latwiej zapamietac jesli sie wie ze segment „zs” oznacza „znany swiatowo”.

Warto tez odnotowac ze alias http://naj.zs.pl nie tylko oznacza moje imie czytalne od tylu do przodu, ale takze w j. polskim zwykle oznacza najbardziej ostatnio aktualizowane, najwazniejsze, najlepsze, itp. Dlatego zawsze laczy on ze strona ktora zostala uaktualizowana najbardziej ostatnio, lub ktorej obejrzenie w danym okresie czasu posiada najwyzsza aktualnosc albo moja najsilniejsza rekomendacje.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “#121: Poczatek wszystkiego – czyli jak powstaly prawa moralne i gdzie zawarty jest ich program”

  1. pozycjonowanie gliwice Says:

    Nadzwyczaj odlotowy post, badawcze zapisy zalecam wszystkim literaturę

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: